o nas

O zakupach – to przestrzeń o profesjonalnych zakupach dla kupców, prosto i praktycznie, na bieżąco, o tym co ważne, potrzebne, pomocne. To miejsce do dialogu, wzajemnego poszukiwania rozwiązań, barteru kompetencji, myśli i doświadczeń.

Tu znajdziesz informacje, które mogą pomóc rozwinąć warsztat.

Zakupy to obszar, który w ciągu kilku ostatnich lat przeszedł dużą przemianę. Dlatego proces zakupowy wygląda różnie, w różnych przedsiębiorstwach i stawiane są wobec niego zróżnicowane oczekiwania i cele.  Kupcy zmagają się z licznymi zadaniami i wyzwaniami. Kontaktują się z dostawcami, będąc jednocześnie wewnątrz organizacji. Znają dynamikę rynku i potrzeby organizacji, często zmienne, bo odpowiadające nowym strategiom i wyzwaniom. To wymaga stałego nabywania wiedzy i rozwoju.

O zakupach chcemy pisać przystępnie mając na uwadze, że spektrum zakupów jest szerokie, interdyscyplinarne, bo przecież to także logistyka, ekonomia, prawo…

Praca w zakupach, podobnie jak morze, którego motywy przebrzmiewają na stronie, bywa zmienne i nieprzewidywalne. By dotrzeć do celu, trzeba je obserwować i być przygotowanym na różne scenariusze.